Schowek z ogłoszeniami

Ciekawostki - Łeba

Łeba

Łeba – cały czas popularna

Gdy planuje się wyjazd nad Bałtyk, wtedy trzeba dobrze przemyśleć to, gdzie się zatrzymać. Całe wybrzeże oferuje bardzo interesujące ośrodki, które są świetnie przygotowane na turystów każdego lata. Co ciekawego można robić w Łebie?


Jest to niezbyt duże miasto, które zlokalizowane jest na Wybrzeżu Słowińskim, to znana od lat miejscowość wypoczynkowa, która posiada własny port morski oraz liczne kąpieliska. Wokół rozciągają się przepiękne widoki, można oczywiście opalać się na plaży, uprawiać sporty wodne i świetnie się bawić. Niedaleko miasta znajduje się też Słowiński Park Narodowy z ruchomymi wydmami, które koniecznie należy zobaczyć, będąc w tamtych stronach, także można przespacerować się nad znajdujące się nieopodal jeziora Łebsko i Gardno.

Samo miasto nie skrywa zbyt dużej liczby zabytków, ale i tak nie będzie można się tam nudzić. Warto zobaczyć między innymi barokowy kościół, pozostałości gotyckiego kościoła św. Mikołaja z XIV wieku, malownicze domki rybackie nad kanałem portowym.

W Łebie odbywają się też ciekawe imprezy, na przykład Allegro Cupwindsurfingu, można też poświęcić czas na odwiedzenie tamtejszych parków rozrywki, które zapraszają zarówno młodszych, jak i starszych. 

To nadmorskie miasteczko dostarczy zatem każdemu wielu wspaniałych przygód i wspomnień, do dyspozycji jest tam dużo obiektów noclegowych, można przekąsić łatwo świeżo przyrządzane ryby łowione przez miejscowych rybaków – to naprawdę miejsce warte uwagi, z którego atrakcji zadowoleni będą wszyscy, którzy przepadają za wakacjami nad Bałtykiem.Korzystamy z systemu platnosci.pl