Schowek z ogłoszeniami

Ciekawostki - Wrocław

Wrocław

Interesujące zabytki Wrocławia

Wrocław należy do jednych z najchętniej odwiedzanych dużych metropolii w Polsce pod kątem turystycznym. To tam będzie można miło spędzić czas, zapoznając się z jego unikatową architekturą oraz z ciekawymi zakamarkami, czeka tam też wiele interesujących imprez kulturalnych, można poświecić czas na dobrą zabawę we wrocławskich klubach czy też zdecydować się tam na odwiedzenie muzeów.


Skupiamy się jednak na jednym, a konkretnie na zabytkach, których miasto ma naprawdę dużo do zaoferowania. Przede wszystkim na uwagę zasługuje Stare Miasto wraz z rynkiem, na którym usytuowany jest gotycki ratusz, warto też zwrócić uwagę na wspaniałe zabytki sakralne, z których Wrocław słynie – są to między innymi Archikatedra św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim, a także Katedra św. Marii Panny, Bazylika św. Elżbiety czy też Kolegiata św. Krzyża. Uwagę przyciągają także zabudowania Uniwersytetu Wrocławskiego z Aulą Leopoldina, budynek Dworca Głównego, modernistyczna Hala Ludowa, Hala Targowa czy też gmach Opery Wrocławskiej.


Na zwiedzenie Wrocławia warto poświęcić jak najwięcej czasu, przeznaczając go głównie na spacery po jego malowniczych i klimatycznych uliczkach, ale też poza ścisłym centrum będzie można trafić na miejsca, gdzie można miło spędzić czas. 

Można zobaczyć słynną Panoramę Racławicką, ogród botaniczny i zoologiczny, Park Szczytnicki z Ogrodem Japońskim, a to tylko część z tych zakątków, które zasługują na zobaczenie. Wrocław to zatem bardzo interesujący zakątek nie tylko na weekend, ale i na dłuższy pobyt.Korzystamy z systemu platnosci.pl