Najlepszy okres na wyjazd na Bali

Najlepszy okres na wyjazd na Bali

Najlepszy okres na wyjazd na Bali

Klimat Bali

Patrząc na mapę świata i spoglądając na miejsce, w którym znajduje się Indonezja, nietrudno dojść do wniosku, że klimat, który tam zastaniemy, diametralnie różni się od tego, dobrze znanego nam z Polski. Na co dzień żyjemy w klimacie umiarkowanym, co jest znacznym przeciwieństwem pogody występującej w południowej Azji. Bali znajduje się około 8 stopni na południe od równika. Dlatego przez cały rok można oczekiwać tam klimatu tropikalnego, ciepłego i wilgotnego – z dwoma głównymi sezonami charakterystycznymi: porą suchą i porą deszczową. Środkowe góry Bali (wulkany) obejmują kilka szczytów na wysokości ponad 3000 metrów. Tam temperatura jest znacznie niższa, a opady znacznie przewyższają te w obszarach przybrzeżnych.

Najlepszy okres na wyjazd na Bali

Najlepszy czas na zwiedzanie Bali zależy głównie od naszych oczekiwań. Sezon główny przypada na miesiące lipiec i sierpień, oraz podczas świąt wielkanocnych i świąt Bożego Narodzenia / nowego roku (od grudnia do pierwszego tygodnia stycznia). To jest czas, kiedy Bali jest najbardziej ruchliwe, a zakwaterowanie najdroższe. Jest to jednak uwarunkowane nie tylko pogodą ale głównie okresami, w których Europejczycy mają najczęściej urlopy, a dzieci wolne od szkoły. Jeżeli jednak chcemy uniknąć tłoczących się tłumów turystów oraz oszczędzić nieco na noclegu, to najlepszy czas na przyjazd na Bali to kwiecień, maj, czerwiec i wrzesień, tuż przed i tuż po sezonie. Trwa wtedy jeszcze pora sucha, jest nieco mniej wilgoci, a ceny pokoi i wynajmu willi mogą być o 30-50% tańsze niż w sezonie. Wiele sklepów oferuje promocje, restauracje są mniej zatłoczone, a ogólny klimat Bali jest nieco bardziej zrelaksowany. Październik też nie jest złą opcją,zetkniemy się wtedy ze znacznie mniejszą ilością deszczu niż w listopadzie.

Dlaczego wyjazd poza sezonem to najlepszy wybór

Te miesiące to także najlepszy czas na uprawianie sportów wodnych, takich jak nurkowanie, surfing, nurkowanie z rurką itp. Wody są czystsze niż w sezonie, a mniejsza ilość turystów sprawi, że kolejki będą znacznie mniejsze. Są też dostępne inne atrakcje, takie jak parki rozrywki i zoo (Bali Zoo , Bali Bird Park, Marine & Safari Park, Waterbom, White Water Rafting, Monkey Forest itp.). Poza sezonem, odwiedzane s przez znacznie mniejsza ilość turystów i właściwie tylko wtedy możemy doświadczyć pełni wrażeń oferowanych przez te miejsca. Warto także wspomnieć o zgiełku i ruchu panującym na ulicy, który w mniej popularnych dla turystów okresach roku staje się zdecydowanie bardziej znośny. Oczywiście, wiele osób wybiera Bali właśnie z powodu wielkiego ruchu, który panuje na głównych uliczkach oraz skwerach. Jeśli jednak jesteś osobą, która liczy na swobodniejszy odpoczynek, to warto zdecydować się na wyjazd poza sezonem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.