Szampony bezsiarczanowe. Dla kogo? Dlaczego?

Szampony bezsiarczanowe. Dla kogo? Dlaczego?

Szampony bezsiarczanowe to niezawodny sukces. Konsumenci zwracają uwagę na substancje zawarte w ich produktach do włosów i preferują naturalne szampony szanujące skórę głowy.


Czym są siarczany?


Siarczany są substancjami syntetycznymi. Powstają one głównie w wyniku procesu ekstrakcji pochodnych wazeliny, oleju palmowego lub innych olejów roślinnych. Są one obecne w większości produktów kosmetycznych, takich jak balsamy, kremy do demakijażu, szampony oraz produkty do pielęgnacji włosów.
Dlaczego producenci nalegają na stosowanie ich bez umiaru w produktach do włosów? Siarczany zawierają wodę i olej, które powodują powstawanie emulsji substancji tłustych. Te ostatni nadają szamponom pieniące działanie. Siarczany są tanie i tworzą imponującą pianę w szamponach.
Ponadto działają one jako konserwanty. Aspekt psychologiczny nie powinien być minimalizowany, w istocie, w zbiorowej nieświadomości, szampon, który pieni się, wykazuje pewną skuteczność. Jednak siarczany są szkodliwe.
Naukowcy zbadali wpływ tych związków na organizm i poparli teorię, że są to substancje bardzo szkodliwe. Sprawiają, że włosy są suche i niszczą włókna. Mogą one być bardzo drażniące, powodować alergie i są dyskryminowane jako substancje zaburzające gospodarkę hormonalną. Ponadto, aby ukryć te szkodliwe skutki, producenci dodają silikony do szamponów, aby nadać im połysk. Włosy są wtedy uduszone. Szampon bezsiarczanowy jest rozwiązaniem „sine qua non” dla zachowania włosów i zdrowia.W jakich przypadkach szampon bezsiarczanowy jest niezbędny?


Po brazylijskim prostowaniu.


Prostowanie brazylijskie osłania włosy przez długi czas, włosy są otoczone ochronną warstwą keratyny. Jednak stosowanie szamponów na bazie siarczanów powoduje stopniową degradację i niszczenie warstwy odżywczej uzyskanej podczas prostowania brazylijskiego. Czas trwania procesu wygładzania zostanie skrócony o kilka tygodni, a włosy będą narażone na agresję. Dlatego konieczne jest stosowanie miękkich produktów do włosów i wybór szamponu bez siarczanów.


Dla osób z wrażliwą skórą głowy.


Siarczany są notorycznie drażniące i wysychające. Jeśli masz kruchą skórę głowy: czerwone plamy i łuszczenie się, zazwyczaj uciekasz się do środków do usuwania szamponów, aby się odciążyć. Ale to jest sprzęt. Rzeczywiście, te szampony składające się z siarczanów głęboko oczyszczają włosy. Jednak ich drażniący efekt detergentowy pogorszy sytuację: objawy się nasilą. Natomiast szampon bezsiarczanowy delikatnie umyje włosy, jednocześnie je odżywiając.

Dla wszystkich tych, którzy chcą uniknąć osłabienia swoich włosów.
Rzeczywiście, te szampony zawierające siarczany sprawiają, że włosy lśnią, ale ich częste stosowanie ma szkodliwe skutki. Siarczany odwadniają i uszkadzają włosy. Włosy zostaną poddane próbie i pojawią się widelce, a wzrost włosów również zostanie naruszony. Szampon bez naturalnego siarczanu może więc rozwiązać te problemy.


Zalety szamponu bezsiarczanowego.

1. Nie zawiera substancji toksycznych.
2. Chroni przed wielokrotnym perwersyjnym działaniem tych substancji.
3. Włosy są mniej szorstkie i rozdwojone, wydaje się, że same się regenerują.
4. Skóra głowy jest naturalna, a cebulki włosów pozbywają się nadmiaru sebum.
5. Po kilku miesiącach bez stosowania siarczanów wyraźnie widać poprawę struktury włosów.

Dodaj komentarz